Photographed by M.

Photographed by M.

Menu

Zdjęcia z podróży

Podróże są dla mnie odskocznią. Pozwalają uciec od biegu dnia codziennego i w pełni skupić się na poznawaniu nowych miejsc i siebie samej. Lubię zarówno te, które zatapiają mnie w obcej kulturze, jak i te, które polegają tylko na obcowaniu z przyrodą. Szukam miejsc, które nie są skażone przez turystów, nie proponują pięknych fasad, które świetnie wyglądają później na zdjęciach. Skłaniam się ku autentyczności kadrów, które widzę.

Najbardziej lubię podróże, które nie są niezaplanowane i pozwalają na dużą dawkę spontaniczności. Czasem jest tak, że pewne miejsce po prostu mnie przyciąga i trzeba zostać w nim dłużej. Z każdej podróży, obok nowych smaków, staram się przywieźć również kilka migawek. Nie podróżuję jednak dla zdjęć. Czasem wolę schować aparat do plecaka i po prostu chłonąć atmosferę miejsca.

Jedną z przyjemniejszych części każdej podróży jest to, jak po powrocie na nowo docenia się swój własny kawałek świata. Między innymi dlatego uważam, że każdy powinien raz na jakiś czas zmienić otoczenie.

Po czasie (wydłuża się on w zależności od tego, jak bardzo dostanę w kość 😉 z przyjemnością powracam do zapisanych przeze mnie kadrów i chcę więcej.